Vanaf de week van 16 februari gaat onze website over naar een nieuwe omgeving.
Waarom een nieuwe website?
Het contract met onze huidige leverancier liep af. Dit gaf ons de kans om de mogelijkheden opnieuw te bekijken. Daarnaast stuitten we op beperkingen in het huidige systeem. Om onze informatie duidelijker, makkelijker en toegankelijk te maken, hebben we besloten een nieuwe website te ontwikkelen.
Wat betekent dit voor u?
Heel veel en tegelijk heel weinig! U kunt de websites namelijk blijven vinden via dezelfde links. Vanaf maandag 16 februari komt u alleen op een andere website terecht. Het grootste verschil merkt u vooral in het gebruik. Zo hebben we gewerkt aan:
- Het beter vindbaar maken van pagina’s
- Een logischere indeling
- Begrijpelijkere teksten
- Een verbeterde zoekfunctie
- Beter bruikbaar voor mensen met een beperking
- Beter beeldmateriaal
- En nog veel meer technische verbeteringen, die u niet ziet maar wel in het gebruik zult merken.
Daarnaast blijven we de websites ontwikkelen en verbeteren, zodat u steeds beter kunt vinden wat u zoekt. We houden u op de hoogte!
Met wie werken we samen?
Na een aanbestedingsproces hebben we gekozen voor leverancier Acato. Zij hebben veel ervaring met websites voor gemeenten en andere overheidsorganisaties. Acato werkt met het Open Webconcept (OWC), een platform waarbij gemeenten en leveranciers samenwerken aan herbruikbare webcomponenten. Dit betekent dat we gebruik kunnen maken van onderdelen die al door andere gemeenten zijn ontwikkeld, waardoor we sneller en slimmer kunnen (samen)werken.
Samen met Acato hebben we gekeken naar de beste opbouw, indeling en vormgeving van de website. Zo zorgen we ervoor dat de nieuwe site niet alleen technisch goed werkt, maar ook gebruiksvriendelijk en toekomstbestendig is.

