Direct naar hoofdmenu / zoekveld
Home   Homepage   U kunt onze dienstverlening continu beoordelen!   Teylingen meet continu klanttevredenheid

Teylingen meet continu klanttevredenheid

Op 29 maart heeft wethouder Kees van Velzen het startsein gegeven voor een klanttevredenheidsmeting onder de bezoekers van de gemeentewinkel. In de hal van het gemeentekantoor staat een zuil met touchscreen. Bezoekers van de gemeentewinkel kunnen via het touchscreen hun tevredenheid aangeven over de manier waarop zij zijn geholpen. Dit gebeurt door middel van ‘smileys’. De zuil blijft permanent in het gemeentekantoor staan waardoor de klanttevredenheid continu gemeten kan worden.

Zuil met touchscreen

De zuil is een instrument om continu de klanttevredenheid te meten. Via het touchscreen kunnen bezoekers van de balies van de gemeentewinkel met ‘smileys’ aangeven of zij tevreden zijn over de manier waarop zij zijn geholpen. Zij kunnen ook aangeven waarvoor zij kwamen (Burgerzaken, WABO- of APV vergunning, Belastingen, ISD/Zorgloket of de Receptie) en waarom zij tevreden of ontevreden zijn (wachttijd, manier waarop zij geholpen zijn, afhandeling vraag/probleem). De gemeente hoopt op deze manier inzicht te krijgen in hoe de inwoners de dienstverlening ervaren en waar die eventueel nog verbeterd kan worden.

 

‘Smileys’ op website

De ‘smileys’ worden ook op 50 webpagina’s geplaatst op www.teylingen.nl. De gemeente wil graag weten of de inwoners de informatie op de website makkelijk kunnen vinden en of ze die ook duidelijk en volledig vinden.

Ook na het gebruik maken van een e-dienst (momenteel alleen nog uittreksels GBA en het doorgeven van de verhuizing) komt de mogelijkheid in beeld om de tevredenheid over deze service met de ‘smileys’ aan te geven. Later dit jaar wordt ook het telefoonkanaal in het project betrokken.

 

Nu alleen nog voor gemeentewinkel

In eerste instantie wordt dit instrument uitsluitend voor de diensten en producten van de gemeentewinkel gebruikt. De zuil wordt gemeentebreed ingezet als blijkt dat deze een toegevoegde waarde heeft voor de verbetering van de dienstverlening.

 

2011-03-29 foto wethouder Kees van Velzen geeft startsein voor klanttevredenheidsmeting

foto: Mariska de Graaff, www.deteyding.nl


Uitgelicht


Zoeken